Ovocie na samozber a predaj Ekologické sady

emBIO Príďte si nazbierať ovocie do našich sadov

Tento rok, 2020, bude prvým, čo otvoríme samozber jahôd, malín, marhúľ a broskýň. Rovnako bude možnosť kúpenia si už nazberaného ovocia v našom stánku v Moravskom Lieskovom.
bg_1-1.png
jahody-1.jpg

JAHODY

Odroda: Daroyal
Skorá odroda rodiaca veľké červené plody od konca mája do polovice júna. Jahody si u nás môžete kúpiť už naoberané alebo sa môžete prísť pozrieť na naše jahodové pole a nazbierať si jahody sami formou samozberu.

Čítaj viac

MALINY-BG
maliny-1.jpg

MALINY

Odroda: Heritage
Odroda rodiaca od prvej polovici augusta až do prvých mrazov. Plody sú veľké, pevné, sýtej červenej farby a sú známe svojou lahodnou chuťou a príjemnou vôňou.

Čítaj viac

cernice

ČERNICE

Odroda: Loch ness
Táto beztŕňová odroda černice rodí veľké tmavo čierne plody so známou sladko-kyslastou chuťou. Je vynikajúca na priamy konzum ale tiež sa dá výborne využiť na výrobu ovocných produktov, šťavy, džemy, sirupy.

Čítaj viac

čierne ribezle

Čierne ríbezle

Odroda: Malling Jet
Kríčková odroda čiernej ríbizle rodiaca začiatkom Júla, ktorej plody rastú v dlhých strapcoch a sú známe výraznou arómou a prenikavou chuťou. Odroda je vhodná na priamy konzum, mrazenie alebo akékoľvek spracovanie.

Čítaj viac

cervene-ribezle

Červené ríbezle

Odroda: Detvan
Na Slovensku vyšlachtená odroda červenej ríbizle, rodiaca koncom Júla, plody sa zbierajú v dlhých strapcoch, keď bobule dozrejú do tmavo-červenej farby. Odroda Jonkheer van Tets, odroda červenej ríbizle, rodí pár dní pred odrodou Detvan, je známa svojimi tmavočervenými veľkými bobuľami, ktoré majú sladko-kyslastú chuť. Obe odrody sú vhodné na priamy konzum alebo na spracovanie (džemy, kompóty, sirupy).

Čítaj viac

aronia-1.jpg

Arónia

Odroda: Nero
Arónia je veľký bohato zahustený krík rodiaci tmavo-fialové až čierne bobule o veľkosti až 8-11mm. Plody sa zbierajú v septembri, ale vďaka ich odolnosti, vedia vydržať na kríku aj omnoho dlhšie. Plody arónie majú kyslo-sladko-horkú chuť, sú vhodné ako na priamy konzum tak na výrobu ovocných produktov, pri ktorých je vhodné ich miešať aj s inými druhmi ovocia.

Čítaj viac

MISPULA

Mišpule

Odroda: Dutch Giant, Susmispel, Nottingham
Mišpula je krásny hustý krík, patriaci do čeľade ružovitých, čo nasvedčujú aj jej kvety, keď začiatkom jari zakvitne. Plody sa zbierajú až po prvých mrazoch, zväčša sa spracovávajú, ale dajú sa konzumovať aj čerstvé, po tom ako mierne zhniličatejú na kríkoch. Chuť majú sladkú, pripomínajúcu jablko alebo hrušku, najčastejšie sa z nich vyrába ovocné pyré alebo džemy.

Čítaj viac

marhule

MARHULE

Odroda: Bergeval
Neskorá odroda marhule s červeno-oranžovými plodmi, ktoré zbierame v Júli. Svojimi veľkými plodmi sa hodí na priamy konzum ale vyrovnanou sladko-kyslou chuťou je veľmi dobrou odrodou na spracovanie. Marhule sa dajú u nás kúpiť už nazbierané v stánku alebo si ich sami naoberať formou samozberu.

Čítaj viac

jablka.png
jablka.jpg

Jablone

Odroda: Luna, Sirius, Rubinola, Rozela, Topaz
Všetky odrody našich jabĺk sú chuťovo veľmi dobré a sladké, prvé zbierame v druhej polovici Septembra a jablkovú sezónu ukončíme koncom Októbra. Jabĺčka sú vhodné na priamy konzum, alebo na výrobu muštov, ovocného pyré a na sušenie.

Čítaj viac

VISNAjpg-1.jpg

VIŠNE

Odroda: Fanal
Plody našich višní zbierame približne v polovici júla, višne majú v plnej zrelosti tmavo-červenú farbu a sladko-kyslú chuť. Sú vhodné na priamy konzum, práve vďaka ich prenikavej chuti ale aj na spracovanie, výrobu džemov či sirupov, kde nádherne vynikne ich aróma.

Čítaj viac

BROSKYNA
broskyne1.jpg

BROSKYNE

Odroda: Red Heaven, Flamingo
Broskyne sa dajú u nás kúpiť už obraté alebo si ich môžete sami nazberať formou samozberu. Plody našich odrôd sú veľké, sladké a zafarbené do červena. Obe odrody sú známe tým, že idú ľahko od kôstky a preto sú vhodné buď na priamy konzum alebo na zaváranie či džem.

Čítaj viac

rakytnik

Rakytník

Plody rakytníka sa zbierajú v Septembri, a pri priamej konzumácii nám stačí zjesť len pár bobúľ, aby sme dostali do nášho organizmu potrebnú dávku vitamínu C. Jeho chuť však tiež výborne vynikne pri viac druhových ovocných výrobkoch.

Čítaj viac

baza-1.jpg

Baza

Pri tejto rastline sa zbierajú hlavne kvety, ale rovnako sa dajú na spracovanie využiť aj plody bazy, čo sú malé čierne guľôčky, ktoré sú známe svojimi blahodarnými účinkami na zdravie človeka.

Čítaj viac

cornus_mas_jolico-scaled.jpg

Driene veľkoplodé

Odroda: Jolico
Táto odroda sa pýši veľkými tmavými plodmi, ktoré dorastajú až do 3 cm. Sú známe kyslastými bobuľkami, ktoré majú naozaj všestranné využitie od výroby džemov, sirupov až po známy drieňový kompót. Plody dozrievajú približne v októbri.

Čítaj viac